Достапни линкови

Киев: Средба на Јушченко со лидерите на партиите за надминување на политичката криза


Украинскиот претседател Виктор Јушченко, како што се очекува, денеска треба да се состане со лидерите на партиите во парламентот за надминување на политичката криза во земјата откако вчера не беше избран неговиот кандидат за премиер. Претседателот Јушченко го предложи Јури Јекануров откако претходно, поради корупциски скандал, ја распушти владата на премиерката Јулија Тимошенко.
XS
SM
MD
LG