Достапни линкови

Мосул: Четворица чувари загинале во напад со автомобил бомба


Во напад со автомобил бомба врз дипломатски возила во ирачкиот град Мосул загинале четворица чувари на безбедноста кои во коланата од три возила се наожале во средното. Едниот од нив бил американски агент, а другите тројца биле од приватни агенции за обезбедување поврзани со американскиот конзулат во Мосул.
XS
SM
MD
LG