Достапни линкови

Њу Орлеанс: Суспендирано враќањето на жителите на Њу Орлеанс


Градоначалникот на Њу Орлеанс Реј Нагин вчера го суспендира враќањето на жителите и нареди сите да го напушат градот поради стравот од тропската бура Рита која би можела да го погоди мексичкиот залив кон крајот на неделата. Краен рок за напушање на Њу Орлеанс е среда.
XS
SM
MD
LG