Достапни линкови

Загреб: Едно лице полесно повредено во експлозија на бомба


Едно лице полесно било рането во експлозија на бомба во британската амбасада во Загреб, соопшти портпаролот на амбасадата Теса Фрас. Таа прецизира дека направата детонирала во поштата и оти била во тек полициска истрага.
XS
SM
MD
LG