Достапни линкови

Анкара: Најмалку две лица загинале во експлозија на автобус


Најмалку две лица загинале, а неколкумина други биле повредени во експлозија во автобус што се случи во јужниот дел на Турција. Полицијата засега не објави што била причината за експлозијата. Сите жртви во инцидентот што се случил во близина на туристичкиот град Манагват, близу Анталија, биле турци. Агенциите јавуваат дека денеска на плоштадот таксим во Истанбул дошло до експлозија и оти едно лицо било рането.
XS
SM
MD
LG