Достапни линкови

Калифорнија: Шварценегер ќе бара уште еден мандат како гувернер


Гувернерот на Калифорнија Арнолд Шварценегер соопшти дека во идната година ќе се кандира за уште еден мандат како лидер на најнаселената американска држава. Поранешниот бадибилдер и холивудска филмска ѕвезда републиканецот Шварценегер стана гувернер на Калифорнија на вонредните избори што се одржаа пред две години.
XS
SM
MD
LG