Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш - Путин


Претседателите на Соединетите Држави и на Русија Џорџ Буш и Владимир Путин на вчерашната средба во Вашингтон разговарале за иранската нуклеарна програма. На заедничката прес конференција Буш изјави дека дипломатијата би требало да реши кога Иран би можело да се најде на дневен ред на Советот за безбедност за евентуални санкции околу својата нуклерана програма.
XS
SM
MD
LG