Достапни линкови

Газа: Безредие во Појасот Газа по повлекувањето на Израелците


Палестинската полиција со истрели во воздух денеска се обиде да ги одврати палестинците од Појасот Газа да преминат во Египет. Агенциите јавуваат дека претходно палестинците фрлале камења врз полицајците. Во Појасот Газа, по неодамнешното израелското повлекување, се уште владее безредие.
XS
SM
MD
LG