Достапни линкови

Каиро: Египет ја затвори границата кон Појасот Газа


Египет ја затвори границата кон Појасот Газа поради загриженоста дека палесетинските милитанти ќе го интензивираат шверцот со оружје откако изареслките сили го напуштија тоа подрачје. Египетските граничари вчера открија и уништија тунел за што под границата бил користен за шверц на оружје.
XS
SM
MD
LG