Достапни линкови

Газа: Десетици Палестинци влегоа од Газа во Египет


Десетици палестинци влегоа од Газа во Египет и по изминувањето на крајниот рок за завземање на границата од страна на египетските и палестинските безбедносни сили. Имено тие решија од синоќа на полноќ да ја затворат границата, откако Израел го повлече и последниот војник од Газа во понеделникот.
XS
SM
MD
LG