Достапни линкови

Белград: Средое Лукиќ се предал на властите на Република Српска


Осомничениот за воени злосторства во Босна и Херцеговина србинот Средое Лукиќ им се предал на властите на Република Српска, соопшти Расим Љаиќ министерот на Србија и Црна Гора задолжен за соработка со Хашкиот Трибунал. Тој бил член на паравоената организација Одмаздници која планирала, потикнувала и вршела егзекуции против муслиманите на територијата на Вишеград во источна Босна.
XS
SM
MD
LG