Достапни линкови

Тирана: Градоначалникот на Тирана Еди Рама официјално најави кандидатура за лидер на Социјалистите


Актуелниот градоначалник на Тирана Еди Рама официјално ја најави својата кандидатура за лидер на сега опозиционата Социјалистичка партија на Албанија.
Рама, кој се наоѓа на партиска турнеја низ Албанија, синоќа во Валона најави дека „ќе ја обедини левицата“. Медиумите во Албанија наведуваат дека екс лидерот на Социјалистите и доскорешен премиер Фатос Нано не е во Албанија веќе три дена и дека никој, освен неговото семејство, не знае каде се наоѓа.
XS
SM
MD
LG