Достапни линкови

Белфаст: Судири меѓу протестантските екстремисти и полицијата


Во Блефаст продложија судирите на протестантските екстремисти со полицијата која им заведе извесни рестрикции на нивната традиционална парада на Портокаловиот ред. Насилствата, според агенциите, биле најинтензивни што се забележане во изминативе неколку години. Во судирите биле повредени над четириесет полицајци.
XS
SM
MD
LG