Достапни линкови

Приштина: Ранет припадник на косовската полиција


Припадникот на косовската полиција Саша Дурлевиќ е ранет синоќа при напад врз полициско возило на патот меѓу Фираје и Драјковац. Дурлевиќ бил префрлен во американската база Бондстил. Претходната ноќ пак во општината Српче бил урнат спонеки на паднатите борци на ОНА поради што албанците од село Брод го блокирале сообраќајот меѓу Урошевац и Српче.
XS
SM
MD
LG