Достапни линкови

Кашмир: Нападнат индиски воен конвој


Осомничени исламски милитанти денеска нападнале воен конвој во индискиот дел на Кашмир, при што загинале тројца војници а биле ранети петмина. Како што се јавува, претходнио милитанти нападнале три семјства во подрачјето чии роднини работеле за полицијата и војската. Во овој напад убиени се 6 лица.
XS
SM
MD
LG