Достапни линкови

Тал Афар: Напад на американските и ирачките сили


Американските и ирачките сили започнаа напад во Тал Афар за да го исчистат од осомничените терористи, изјави денеска премиерот на Ирак Ибрахим ал Џафари. Тој додаде дека акцијата е по барање на припадници на различни верски и етнички групи во Тал Афар град недалеку од сириската граница.
XS
SM
MD
LG