Достапни линкови

Скопје: Милион долари помош за настраданите во ураганот Катрина


Македонската влада на вчерашната седница реши да додели помош од милион долари за најподените делови од ураганот Катрина во Луизијана.. Најмалку две третини ќе биде стокова помош односно ќебиња, санитетски материјал и хигиенски средства од македонски производители.
XS
SM
MD
LG