Достапни линкови

Киев: Започнаа подготовките за состав на новата украинска Влада


Вршителот на должноста премиер на Украина Јури Јекануров денеска ги одржува првите консултации околу составот на новата влада откако претходната, поради корупција, вчера беше распуштена од претседателот Виктор Јушченко. Јекануров изјави дека негов приоритет ќе биде обезбедување на стабилноста во земјата.
XS
SM
MD
LG