Достапни линкови

Газа: Израел ќе го комплетира повлекувањето


Израелскиот министер за одбрана Шаул Мофаз соопшти дека израелската армија до понеделник ќе го комплетира повлекувањето од Појасот Газа, три дена пред предвиденото. Единствена причина за евентуалното задоцнување, според него, би можело да биде спорот околу тоа дали да бидат уништени и синагогите во напуштените еврејски населби.
XS
SM
MD
LG