Достапни линкови

Берлин: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Германскиот канцелар Герхард Шредер и рускиот претседател Владимир Путин денеска во Берлин ке разговараат за билатералните односи и за засилување на економската и научно – технолошката соработка. Во нивно присуство шефовите на рускиот Гаспром и германскиот Е – ОНАГ и БАСФ ќе потпишат договор за изградба на северно - европскиот гасовод.
XS
SM
MD
LG