Достапни линкови

Токио: 32 лица исчезнати во налетот на тајфунот Наби


Најмалку 32 лица го загубија животот или исчезнаа во Јапонија и Јужна Кореја во налетот на тајфунот Наби кој изутрината започна да се одалечува од јапонскиот архипелаг. Тајфунот предизвика голема материјална штета а, околу 100 илјади луѓе беа евакуирани.
XS
SM
MD
LG