Достапни линкови

Басра: Најмалку четири лица загинаа при експлозија на бомба


Најмалку 4 лица загинале при експлозија на бомба во близина на британски дипломатски конвој во ирачкиот град Басра. Инцидентот го потврдија ирачката полиција и британските сили, но не е соопштена националноста на загинатите.
XS
SM
MD
LG