Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа предложи продолжување на преговорите на 13 септември


Северна Кореа предложи на тринаесети септември да продолжат разговорите за нејзината нуклеарна програма, пренусуваат јужнокорејските медиуми додавајќи дека овој предлог треба претходно да го прифати и Кина која е домаќин на овие разговори. Во разговорите, освен двете Кореи и Кина, учествуваат и Соединетите Држави, Јапонија и Русија.
XS
SM
MD
LG