Достапни линкови

Каиро: 25 жртви во пожар


Дваесет и петмина загинати и над четириесет повредени е билансот од пожарот што синоќа избувнал во културниот центар во египетскиот град Бани Суеф, околу сто километри јужно од Каиро. Полицијата ссоопти дека причините за пожарот кој, според очевидци, предизвикал паника меѓу публиката на една театарска претстава во културниот дом.
XS
SM
MD
LG