Достапни линкови

Токио: Најмалку 13 жртви во тајфун


Најмалку тринаесет луѓе настрадаа на јапонскиот остров Кјушу по минувањето на тајфунот Наби, соопштено е во Токио. Тајфунот го погоди островот со брзина од над сто и четириесет километри на час. Претходно од Кјушу беа евакуирани скоро сто илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG