Достапни линкови

Берлин: Шредер подобар на телевизиската дебата


Според истражувањата 49 насто од испитаниците сметаат дека на синоќешниот ТВ – Дуел актуелниот германски канцелар Герхард Шредер бил подобар од опозициониот кандидат Ангела Меркел која доби 33 проценти. Централна тема на која се судрија Шредер и Меркел беше економијата и креирањето работни места. Парламентарните избори во Германија ќе бидат одржани на 18 септември.
XS
SM
MD
LG