Достапни линкови

Багдад: Две лица загинале во напад на ирачкото министерство за внатрешни работи


Во ненадеен напад врз ирачкото министерство за внатрешни работи убиени се двајца полицајци, а петмина се ранети. Напаѓачите стрелале со гранати и автоматско оружје врз контролно место пред зградата на министерството, а потоа избегале.
XS
SM
MD
LG