Достапни линкови

Приштина: Ругова е болен од рак


Претседателот на Косово Ибрахим Ругова е болен од рак, соопшти синоќа официјален преставник во Приштина. Според изворот кој сакал да остане анонимен, здравствената состојба на косовскиот претседател била неизвесна. Ругова, кој завчера се врати од Германија каде што беше на медицинско испитување во американска вена болница, се очекува денеска да има телевизиско обраќање.
XS
SM
MD
LG