Достапни линкови

Париз: 12 загинати, 35 повредени во пожар во францускиот главен град


Најмалку 12 лица загинаа, а околу 35 се повредени во силниот пожар кој во текот на ноќта избил во една стамбена зграда во јужниот дел на Париз. Француската полиција соопшти дека уапсила четири лица осомничени за подметнување на пожарот. Ова е трет пожар на територијата на Париз, во последните 10 дена.
XS
SM
MD
LG