Достапни линкови

Тел Авив: Египет може да почне со распоредување во Појасот Газа


Израелскиот министер за одбрана изјави дека египетските трупи, денеска можат да започнат со распоредувањето во Појасот Газа. Распоредувањето е вториот клучен чекор по израелското повлекувањето од Газа, кога беа иселени 21 еврејска населба. Договорот беше потпишан минатата недела, по што Египет ќе испрати 750 свои војници во појасот Газа на границата со Израел.
XS
SM
MD
LG