Достапни линкови

Каиро: Завршува кампањата за претседателските избори во Египет


Официјалната кампања на кандидатите за претседателските избори во Египет, денеска завршува. Осум кандидати ќе учествуваат во трката за претседател на Египет и ќе се натреваруваат со досегашниот шеф на државата Хосни Мубарак. Изборите ќе се одржат на 7 септември.
XS
SM
MD
LG