Достапни линкови

Израел: Можна средба Шарон-Абас


Израелскиот премиер Ариел Шарон и палестинскиот лидер Махмуд Абас ќе се состанат во текот на овој месец што ќе биде нивна прва средба по повлекувањето на евреите од Газа, пишува денеска израелскиот весник Харец. Во Израел е потврдена ваквата информација, додека палестинските претставници одбија да ја коментираат.
XS
SM
MD
LG