Достапни линкови

Беслам: Средба на мајките на жртвите од Беслам со рускиот претседател


Мајките на жртвите од Беслам денеска се сретнаа со рускиот претседател Владимир Путин во Кремљ за да дискутираат за квавата заложничка криза минатата година кога загинаа над 330 лица. Мајките се жалеа на истрагата а Путин вети целосно истрага и информирање на јавноста.
XS
SM
MD
LG