Достапни линкови

Њупорт: Солана најави помош за САД


Евро комесарот Хавиер Солана денеска на средбата на Евро-советот во Њупорт Велс изјави дека Европските земји ќе и им помогнат на Соединетите Држави за надминување на последиците од ураганот Катрина. Според Солана, таквата помош, вклучиетлно и нафтата е подобро да се прави на билатерална база отколку како блок од 25 земји.
XS
SM
MD
LG