Достапни линкови

Пекинг: Оптимизам за прогресот на човековите права во Кина


Шефот на Комисијата за човекови права на Обединетите Нации Луиз Арбур изјави дека е оптимист во врска со прогресот на човековите права во Кина. Таа на прес конференција во Пекинг од друга страна ја отфрли максимата на Кина дека секоја држава треба да го направи тоа на сопствен начин, велејки дека секој треба да ги почитува меѓународните стандарди.
XS
SM
MD
LG