Достапни линкови

Виетнам: Ден на независноста


Во Виетнам се прославува 60 години од денот кога Хо Ши Мин прогласи независност. Следеа 30 години борба со француските и американските сили пред обединувањето на Виетнам. На церемониите во Ханој присуствуваа лидерите на Комунистичката Партија и легендарниот генерал Во Нагуен Џијап мозокот на операциите против французите и американците.
XS
SM
MD
LG