Достапни линкови

Пакистан: Мушараф ќе испрати делегација во Израел, но не е подготвен за признавање


Претседателот на Пакистан Первез Мушараф изјави дека ќе испрати делегација во Израел, но дека се уште не е подготвен за формално признавање на еврејската држава се додека не се формира независна палестинска држава. Изјавата на генерал Мушараф доаѓа по првиот јавен контакт, односно средбата на министрите за надворешни работи на двете земји во Истамбул – Турција.
XS
SM
MD
LG