Достапни линкови

Авагнистан: Четворица полицајци загинале во напад на Талибанци


4-ца полицајци загинале при нападот на талибанците врз еден конвој во западен Авганистан, а еден британски инжинер и неговиот преведувач биле киднапирани, соопшти авганистанската полиција. Британецот работел за една приватна компанија која гради патишта во Авганистан. Нападот се случил на патот меѓу Кандахар и Херат.
XS
SM
MD
LG