Достапни линкови

Вашингтон: САД лобираат за санкции против Иран


Американскиот државен потсекретар Николас Барнс изјави дека Соединетите Држави веќе лобираат кај другите држави за изгласување санкции против Иран во Советот за безбедност на Обединетите Нации, поради одбивањето да ги прекине нуклеарните активности. Сепак, Барнс додаде дека Вашингтон сеуште се надева дека кризата со нуклеарната програма на Техеран може да се надмине низ преговорите со европската тројка.
XS
SM
MD
LG