Достапни линкови

Чеченија: Пет лица загинаа во засолниште на чеченските бунтовници


Проруските власти во Чеченија соопштија дека во денешниот напад на руските сили врз едно засолниште на чеченските бунтовници загинале пет луѓе, двајца полицајци и тројца милитанти. Прецизирано е дека во засолништето било пронајдено големо количество оружје.
XS
SM
MD
LG