Достапни линкови

Вашингтон: Осудено убиството на двете српски момчиња


Соединетите држави го осудија убиството на двете српски момчиња што викендов се случи во месноста Штрпце, при тоа упатувајќи апел до населението на Косово да остане мирно како и да соработува со полицијата во пронаоѓањето на убијците. Портпаролот на Стејт Департментот Шон Макормак, истакна дека способноста на косовските институции да го решат убиството како и да спречат слични настани ќе претставува клучен тест за способноста на Покраината да управува сама со себе.
XS
SM
MD
LG