Достапни линкови

Западен Брег: Двајца Палестинци загинале во експлозија


Двајца палестинци загинале, а еден бил повреден при денешната експлозија во еден бегалски камп на Западниот Брег. Според палестинската полиција, до експлозијата дошло случајно.
XS
SM
MD
LG