Достапни линкови

Сочи: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи ќе разговара со италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој вчера допатува во 3-дневна посета на Русија. Главна тема е билатералната економска соработка, која во првите 6 месеци од годинава е зголемена за 50 насто во однос на истиот период лани.
XS
SM
MD
LG