Достапни линкови

Иран: Беспилотен авион се срушил со иранското подрачје Лорестан


Иранското министерство за внатрешни работи соопшти дека беспилотен авион се срушил во централното иранско планинско подрачје Лорестан. Портпаролот на министерството, изјави дека авионот сеуште не е идентификуван. Поголемиот дел од иранското нуклеарно оружје се наоѓа во централното подрачје на земјата. Беспилотните авиони беа на мета на иранските медиуми кои пишуваа дека станува збор за американски авиони кои го шпиунираат Иран.
XS
SM
MD
LG