Достапни линкови

Израел: Десет лица повредени во самоубиствен бомбашки напад во градот Бершева


Десет лица се повредени меѓу кои двајца сериозно, утринава во Израел, во нападот кој го извршил бомбаш самоубиец во близина на автоубска станица во израелскиот град Бершева, соопшти полицијата. Според сведоците, напаѓачот ја активирал бомбата и се разнел, откако стражарите не му дозволиле да влезе во автобусот. Ова е прв палестински напад, од почетокот на израелското повлекување од појасот Газа.
XS
SM
MD
LG