Достапни линкови

Авганистан: Индискиот премиер Манмохан Синг во посета на Кабул


Индискиот премиер Манмохан Синг денеска пристигна во дводневна посета на Кабул што е прва официјална посета на Авганистан на индиски премиер во последните 30 години. Пред посетата индиското министерство за надворешни работи изјави дека Авганистан е многу важна земја за Индија. Инаку, индискиот премиер ќе оствари средба со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и министерот за надворешни работи Абдула Абдула.
XS
SM
MD
LG