Достапни линкови

Бањица: Две српски момчиња убиени на патот Урошевац-Штрпце


Две момчина од српска националност се убиени синоќа на полноќ во косовското село Бањица, на патот Урошевац- Штрпце, откако непознати напаѓачи пукале на нивниот автомобил, пренесуваат агенциите. Во нападот уште две други момчиња биле ранети. Поради убиството на двете српски момчина како што е најавено денеска се очекува да заседава кризниот штаб на општината Штрпце.
XS
SM
MD
LG