Достапни линкови

Париз: 17 загинати во пожар


Во пожарот што избувнал во една седмокатница во стамбениот дел на Париз, загинале 17 луѓе, а 30 биле повредени, соопшти француската полиција. Околу 200 пожарникари биле вклучени во акцијата за гаснење на пожарот во зградата во која главно живееле имигранти од Африка. Причините за пожарот засега не се познати.
XS
SM
MD
LG