Достапни линкови

Подгорица: Интензивни преговори за предавање на Радован Караџиќ на Хашкиот трибунал?


Преговорите за предавање на Радован Караџиќ на Хашкиот трибубал, според денешните изданија на црногорскиот печат, биле интензивирани и се очекува тој да отпатува за Хаг кон крајот на идниот месец. Во медиумите се цитират анонимини извори кои велат дека Караџиќ се наоѓал во манастирскиот комплекс Јован дол кај Никшиќ, но оти црногорските власти немале контрола врз црковните објекти.
XS
SM
MD
LG