Достапни линкови

Туркменистан: Забрана за изведби на плеј бек на јавни настани


Туркменистанските изведувачи му се заблагодарија на претседателот Сапамурат Нијазов затоа што забрани изведби на плеј бек на јавни настани, на телевизија и на свадби. Нијазов тоа го сторил поради негативното влијание на плеј бекот врз развојот на перформансите на туркменистанските музичари.
XS
SM
MD
LG